UUDISED ja TEATED


   

Nahakunstnike Liidu koostatud kogumik"Naha vägi. Eesti nahakunst 1917-2017".

Kogumikku on koondatud 100 fotot nahakunsti teostest läbi 100 aasta, mis on pärit nii kunstnike enda kui ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogudest. Enamuse fotode autor on Malev Toom; eessõna kirjutas Illu Erma, toimetaja Külli Grünbach-Sein ja kujundaja Tiia Eikholm.

Kogumikku saab tellida meiliaadressil:
info@nahakunst.ee


6. detsember – 22. jaanuar
Näitus „Sajajoon“ on avatud Vana-Võromaa Kultuurikojas.

 
Eesti Nahakunstnike Liidu kataloogi on võimalik tellida e-meili aadressil info(at)nahakunst.ee (10 eur). Kataloogi on võimalik osta ka poognatena.
Kataloog annab ülevaate liidu liikmete töödest ning sisaldab lühikese ülevaate iga kunstniku peamistest eluloolistest andmetest ja loomingulisest tegevusest. Sissejuhatavad tekstid on oma ala asjatundjatelt Inge Tederilt (nahakunsti ajaloost), Illu Ermalt (naha-alasest õpetusest) ja Maarja Unduskilt (meie nahakunstist).
Nahakunsti võib pidada üheks esimeseks professionaalseks rahvusliku tarbekunsti alaks Eestis, millele analoogi maailmas on raske leida. Tänu sellisele unikaalsele positsioonile on ka raskem ennast maailmas nähtavaks teha ja teadvustada. Käesolev kogumik on esmakordne võimalus tutvustada nii suures mahus (136 lk) Nahakunstnike Liitu ja tema liikmeid.
Kataloogi väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.
Ilmunud on kataloog
"Enn Jaanisoo aja- ja kultuurilooliste köidete kollektsioon".
Raamatus on esindatud 102 köitekunstnikku ja kavandi autorit. Eessõnad on kirjutanud Enn Jaanisoo, Inge Teder, Maarja Undusk ja Illu Erma.
Kataloogi on Trükitud 300 eksemplari, millest 80 tk on tellitud poognatena köitmiseks. Raamat on 492-leheküljeline ja mõõdud on 250x190 mm.
Raamatu hind on 25 eurot. Nummerdatud ja signeeritud eksemplar on kallim.

 


ENL kataloog