UUDISED ja TEATED


   

18. august - 9. september
Näitus "3 Järve" - Elo, Eduard ja Martin Järv
, sarjast „Kunstnike perekonnad” Evald Okase muuseumis Haapsalus.

Näitusel on 32 Elo Järve tööd aastatest 1974-2010, 58 Eduard Järve tööd aastatest 1934-41 ja 18 Martin Järve tööd ajavahemikust 1888-1910 – Elo Järve kogust, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist ja Eesti Kunstimuuseumist.
14. august - 11. september

Valiknäitus "Eesti kirjandus eesti köites" Tartu O. Lutsu nim Linnaraamatukogus.
Väljapanek koosneb enamuses uutest töödest, mis on valminud 2018. aasta alguses toimunud ülevaatenäituse jaoks Rahvusraamatukogus. Suurem osa raamatutest on annetatud kirjanike poolt spetsiaalselt selle näituseprojekti tarbeks, millega eesti nahakunstnikud tähistavad Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.
1. august –30. september
Eve Vetemaa isiknäitus „Meenutuste radadel“ Alu raamatukogus.

Nahakunstnike Liidu koostatud kogumik "Naha vägi. Eesti nahakunst 1917-2017
".

Kogumikku on koondatud 100 fotot nahakunsti teostest läbi 100 aasta, mis on pärit nii kunstnike enda kui ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogudest. Enamuse fotode autor on Malev Toom; eessõna kirjutas Illu Erma, toimetaja Külli Grünbach-Sein ja kujundaja Tiia Eikholm.

Kogumikku saab tellida meiliaadressil:
info@nahakunst.ee

 

Eesti Nahakunstnike Liidu kataloogi on võimalik tellida e-meili aadressil info(at)nahakunst.ee (10 eur). Kataloogi on võimalik osta ka poognatena.
Kataloog annab ülevaate liidu liikmete töödest ning sisaldab lühikese ülevaate iga kunstniku peamistest eluloolistest andmetest ja loomingulisest tegevusest. Sissejuhatavad tekstid on oma ala asjatundjatelt Inge Tederilt (nahakunsti ajaloost), Illu Ermalt (naha-alasest õpetusest) ja Maarja Unduskilt (meie nahakunstist).
Nahakunsti võib pidada üheks esimeseks professionaalseks rahvusliku tarbekunsti alaks Eestis, millele analoogi maailmas on raske leida. Tänu sellisele unikaalsele positsioonile on ka raskem ennast maailmas nähtavaks teha ja teadvustada. Käesolev kogumik on esmakordne võimalus tutvustada nii suures mahus (136 lk) Nahakunstnike Liitu ja tema liikmeid.
Kataloogi väljaandmist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kunstnike Liit.

 


ENL kataloog