"RÕÕM ELUMÄNGUST"
Kaire Olt, Eve Hintsov ja Ingrid Putk


Teisipäeval, 21. novembril kell 15.00 avatakse Tartumaa muuseumis nahakunstnike Kaire Olti, Ingrid Putki ja Eve Hintsovi mänguliste objektide näitus "Rõõm elumängust".

Näitusel eksponeeritud tööd on alguse saanud mõtetest, mis tulid lugedes Erik Aureliuse raamatust "Jumala mäng" peatükki "Traktaat Jumala mängust ja muust":

"Eesti keeles on võimalik öelda, et inimene "loob". Nii öeldakse tänapäeval üsna sageli. Kuid kõiki neid tavapäraseid väljendeid - "loov tegevus", "kreatiivne anne", "geenius" - on võimatu tõlkida piibliaja heebrea keelde. Heebrea verb bará, mis tähendab "looma", ei võimalda grammatilise subjektina kedagi peale Jumala. Piibli järgi suudab luua ainuüksi Jumal. Heebrea mõttemaailma kohaselt võib inimene vaid mängida - mängida sellega, mida Jumal on loonud. Kõik see, mida me nimetame kultuuriks ja tsivilisatsiooniks, on mängivad lapsed - olendid, kes tunnevad rõõmu sellest, et nad on olemas ning võivad kaasa mängida Jumala mängus."

"Kui väikese lapse käest küsitakse, mida ta joonistab, siis võib ta vastata, et see on maja. Ent päev hiljem võib ta arvata, et see näeb rohkem auto moodi välja." (D. Einon "Loov laps") Nii võib taime idulehtedest kord moodustuda kott, kuid järgmisel hetkel tundub rohkem see raamatuna… Inimene kujundab ümber loodut, kontrollides ja mängides loodusliku algega.

Kaire Olt (s 1979) on õppinud aastatel 1999-2003 Eesti Kunstiakadeemias nahakunsti ja 2005/2006 kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja eriala. Sügisest 2006 on meister EKA nahakunsti osakonnas ja kunstiõpetaja Tallinna Kunstigümnaasiumis. Näitustel osalenud aastast 2001. Aastal 2005 pälvis rahvusvahelisel köitekunsti näitusel "Scripta manent III. Maailma parim asi" Kuldraamatu auhinna.

Eve Hintsov (s 1976) õppis Eesti Kunstiakadeemias aastatel 2000- 2004. Samal ajal praktiseerides nahakunstioskusi Katariina Gildi nahakojas. Alates 2005 aastast tööl Konguta Koolis naharingi õpetajana. Samas koolis on käsil ka Eduard Taska töötoa loomine, sisustamine, käivitamine, ikka selleks, et hoida inimesi lähedal nahakunstile ning jäädvustada suurmeistri mälestus tema kodukohas.

Ingrid Putk (s 1982) on õppinud aastatel 2001-2005 Eesti Kunstiakadeemias nahakunsti ja 2005/2006 kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja eriala. 2006. aastast on Kumu Kunstimuuseumis muuseumiprogrammide läbiviija ning Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu restaureerimisosakonnas köitja. Näitustel osalenud aastast 2003. Aastal 2004 pälvis rahvusvahelisel kingakonkursil "Lapiz de Oro", Hispaanias I preemia noortele disainitud kinga kategoorias.


Kaire OltNäituse avamisel


Eve Hintsov


Kaire Olt
 

Ingrid Putk

< tagasi