Ehe on TEADE maailmale meist endist


Kandes ehet, anname me tahes-tahtmata endast informatsiooni, teadet. Teatame kuuluvusest kuhugi rühma, oma veendumustest, eelistustest, maitsest, rikkusest, ka oma iseloomust.

Läbi ajaloo on ilusaks peetud tohutul hulgal erinevaid ja vastandlikke ehteid ja ehtimisviise. Janunetakse järjest uue ja huvitava järele ja samas hoitakse kindlameelselt kinni ka igivanadest tavadest. Ehetest usume kaitset saavat, hoiame mälestust millestki või kellestki, kanname palvehelmeid - kes mida ja kuidas.

Ehe võib olla väike ja märkamatu, suur ja šokeeriv, dekoratiivne ja sisutu või ülimalt sümboolne ja keerukas. Ta võib olla missugune iganes, kuid alati annab ta edasi teadet tema kandja kohta. Nii saame suunata teistes tekkivat kujutlust meie kohta. Saame saata tõest teadet, saame ka petta. Teade võib olla varjatud keeruliste sümbolite taha, mis nõuavad teadmisi ja mõistmist, Kuid võib olla otsene, lausa sõna või lause.

Mis teeb ühest esemest ehte? See on kes, kandja.
Ehtimise eesmärk on muuta pilt inimesest terviklikuks. Selliseks kui inimene end ise näeb. Mõnele piisab vähesest, mõnele meeldib šokeerida, mõni püüab tavapärasest humoorikas nihkes olla. Nii nagu ehte kandja paljastab ehte kaudu oma olemust, nii ka ehte looja.

Jane RannametsEve Hintsov

Eve Kaaret

Eva Kaarlõpp
 

Silvi Kalda

Rete Kalder
 

Sirje Keva

Pille Kivihall, Kärt Summatavet
 

Kadi Kool

Leanika Korn
 

Aino Lehis

Tiina Piisang
 

Merilyn Pärn

Elina Randla
 

Jane Rannamets

Zanna Zuravel
 

Evelyn Toomistu

Maarja Undusk